دکوراسیون داخلی

دوازده راه برای اینکه هر حمامی بزرگتر به نظر برسد

حمام : با استفاده از چند استراتژی ساده در دکوراسیون حمام می توانید کاری کنید که حمام دو برابر اندازه واقعی به نظر برسد. از انتخاب دقیق رنگ و تجهیزات اضافی تا بکار بردن ترفندهای بصری هوشمندانه که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

۱) پالت رنگی سفید

دکوراسیون حمام

یکی از ساده ترین روشها برای دادن ظاهر بزرگتر به حمام، استفاده از رنگ سفید زیاد در کل فضاست؛ کاشی های سفید ، رنگ سفید، روشویی سفید، کابینت سفید، وان سفید، توالت فرنگی سفید و…

این رنگ، نورهای موجود را منعکس کرده، نمایی یکپارچه ای بوجود آورده و فضا را بزرگتر می کند.

البته استفاده از مقدار زیاد سفید به معنای فقدان ویژگی شاخص در فضا نیست. استفاده از عناصر بافت دار متفاوت مانند حاشیه های زینتی، سنگ یا کاشی کمرنگ، تأکیدات پارچه و چوب و فلزات علاوه بر ظاهر یکپارچه فضا به آن شکوه نیز میدهد.

۲) پالت رنگی خنثی

دکوراسیون حمام

اگرعلاقمند به سفید نیستید، می توانید با یک پالت رنگی با تنالیته های بژ گرم، خاکستری ملایم یا حتی رنگهای ضعیف مثل آبی روشن به این اثر برسید.

یک کاشی مجلل برای یک دیوار انتخاب کنید و یک رنگ برای باقی دیوارها که یکی از رنگهای آن را داشته باشد.

با این روش یک اثرکلی آرامشبخش و اسپا مانند ایجاد شده و فضا بزرگتر احساس می شود.

۳) روشویی شناور

دکوراسیون حمام

در یک فضای حمام فشرده، ایجاد تعادل بین نیاز به انبار با فضای مطلوب تنفس دارای اهمیت است. یک روشویی شناور پاسخ مناسبی است.

این روشویی در یک فضای حمام کوچک، علاوه بر ایجاد فضای زیاد انبار لوازم ضروری ، با داشتن فضای پای بیشتر، احساس فضای بیشتری را می دهد.

در یک فضای بسیار کوچک، داشتن کمی فضا برای گذاشتن پاها تفاوت بزرگی را ایجاد می کند.

۴) روشویی کوچک

دکوراسیون حمام

اگر واقعاً نیاز به حداکثر انبار ندارید، می توانید روشویی کوچکتری در نظر بگیرید تا کمی فضای بیشتری داشته باشید.

داشتن فضای منفی کم باعث می شود فضا آزادتر احساس شده و در نتیجه حس فضای بیشتری را بدهد.

اگر توالت فرنگی یا وان در کنار روشویی باشد،  این فضای اضافی را حتی بیشتر احساس می کنید.

۵) استفاده از آینه بزرگ

دکوراسیون حمام

یک آینه بزرگ با قاب زیبا یا  آینه سرتاسری بین دو دیوار ابعاد فضا را دو برابر می کند و بویژه در حمام باعث کمتر شدن هزینه ها می شود.

اگرچه در نگاه اول ممکن است آینه بسیار بزرگ، گران به نظر برسد، اما آینه در مقایسه با قیمت کاشی های دیوار، ظاهری فوق العاده با قیمتی بهتر را می دهد.

می توانید آینه ای بزرگ با قابی زیبا نصب کنید، یا آینه ای سفارشی ار دیوار تا دیوار به کار ببرید. این اثر به قدری قوی است که نیاز به چیز کمی دارید تا اتاق عالی به نظر برسد.

این اثر بخصوص در سرویس بهداشتی زنانه با دیوارهای کوچک که شیشه چندانی ندارد، موثر است.

۶) نصب پانل شیشه ای

دکوراسیون حمام

روش عالی دیگر برای بزرگتر نشان دادن ظاهر فضا، استفاده از پانل شیشه ای بجای پرده حمام است ( که حتی در موقع باز بودن یک دیوار بصری را شکل می دهد).

پانل شیشه ای با عبور نور از خود تجربه دوش گرفتن شما را بهتر می کند و بزرگتر به نظر می رسد.

اگر حریم خصوصی بیشتری می خواهید می توانید از پانلهای شیشه ای مات یا رنگی استفاده کنی، که علاوه بر داشتن حس آرامش در هنگام دوش گرفتن، مقدار زیادی نور را از خود عبور می دهد.

اگر می خواهید یک بازسازی کامل انجام دهید و زیاد به دنبال حمام شخصی نیستید، می توانید وان را حذف کرده و فقط یک جایگاه دوش ایجاد کنید که ورود و خروج از آن راحت تر است. علاوه بر این، حذف وان، فضای زیادی که توسط آن اشغال می شد را آزاد می کند.

۷) ایجاد طاقچه

دکوراسیون حمام

با اضافه کردن یک طاقچه باز نه تنها می توانید از فضای خالی دیوار به عنوان انبار استفاده کنید، بلکه یک عمق بصری ایجاد می کند و دیوارها دورتر از آن چیزی که هستند، به نظر می رسند.

دکوراسیون حمام

اگر قفسه باز دوست ندارید، می توانید از فضای طاقچه برای یک کابینت داخل دیواری استفاده کنید که علاوه بر ایجاد فضای انبار کاربردی که در سطح چشم، مزاحمتی در فضا ایجاد نکرده، احساس فضای باز بیشتری در ناحیه روشویی داده و فضای اضافی زیادی برای آرنج فراهم می کند.

البته باید در نظر داشته باشید که لوله کشی ها، سازه و تأسیسات بر محل طاقچه تأثیر می گذارد و قبل از هر اقدامی روی دیوار باید با یک متخصص مشورت کنید.

۸) روشنایی درخشان

دکوراسیون حمام

نورپردازی خوب برای ایجاد فضایی با ظاهر بزرگتر و بازتر، بخصوص در حمام هایی که نور طبیعی چندانی ندارند، دارای اهمیت است.

بعلاوه در یک حمام نیاز به نور مناسب برای اصلاح یا آرایش خوب دارید که نباید دست کم گرفته شود.

به این دلایل داشتن یک طرح روشنایی خوب، ترجیحاً با منابع نوری در موقعیتهای مختلف دارای اهمیت است.

شبکه ای از نورهای سقفی، دیوارکوب یا آینه مدرن با لبه نوری می تواند از سایه اندازی جلوگیر کرده و فضا را روشن تر و بازتر نشان بدهد.

دکوراسیون حمام

در یک اتاق سرویس بهداشتی زنانه، یا جاییکه نمی توانید سیم کشی جدیدی برای روشنایی اضافه کنید، سعی کنید روشنایی سقف را با مجموعه ای چند چراغه که نورها در جهتهای مختلفی تابانده می شوند، انجام دهید.

۹) خطوط برجسته

دکوراسیون حمام

اگر حمام تان مستطیل شکل است یا شکل عجیبی دارد، می توانید دیوار یا ناحیه ای را پیدا کنید که کمی از بقیه بزرگتر است و برای تأکید استفاده کنید.

اضافه کردن یک قفسه، نوار کاشی، یا عنصر بلند دیگر( حتی یک نوار رنگ ساده) می تواند به تأکید بر بلندترین خط در اتاق کمک کرده و توجه چشم را به عریض ترین نقطه جلب کند.

در این اتاق سقف کوتاه با استفاده از قفسه عریض و کاشی پشت روشویی که در عریض ترین نقطه در زیر شیب برجسته شده، از توجه خارج شده است.

۱۰) جداسازی دیوارها را از نظر بصری

دکوراسیون حمام

اگر حمام تان طول زیادی دارد یا تونلی شکل است، بجای تأکید بیشتر بر طول اتاق، عرض آن را از نظر بصری گسترش دهید.

در این اتاق جهت کاشی های کف و نوار کاشی تأکیدی در محل دوش، عرض اتاق را از نظر بصری افزایش داده و ظاهری متعادل و با حالت تونلی کمتری را ایجاد کرده است.

۱۱) تأکید بر ارتفاع

دکوراسیون حمام

اگر حمام تان متراژ کوچکی دارد، بجای اینکه سعی کنید آن را در جهت افقی بزرگتر نشان دهید، بر ارتفاع آن به عنوان بزرگترین بعد تأکید کنید.

استفاده از عناصر عمودی مانند آینه باریک بلند و رنگ برجسته تأکیدی روی دیوار باریک، می تواند ارتفاع فضا را افزایش داده و احساس بزرگ بودن اتاق را ایجاد کند.

نورهای ظریف و مقداری کاشی های سیاه و سفید اضافه کنید تا چشم را از کف تا سقف حرکت دهد.

۱۲) جلوه دادن به عناصر نزدیک کف

دکوراسیون حمام

دادن جلوه بیشتر به عناصر روشویی یا کاشی کف، و در واقع داشتن یک رنگ تیره در کف یا نزدیک سطح کف، می تواند به نیمه بالایی اتاق حس بازتر و جادارتر بودن را بدهد.


منبع: houzz.com | گردآوری: گروه تحقیقاتی دکورفا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *