سبک تلفیقی

دکوراسیون منزل به سبک تلفیقی (Eclectic)


دکوراسیون منزل به سبک تلفیقی : این سبک طراحی سرزنده و شخصی، قراردادها را تغییر داده و پلی روی فضای خالی بین ظاهرهای دیگر ایجاد می کند.

سبک تلفیقی کتاب قواعد را تغییر داده و قدیمی و جدید، شرق و غرب، لوکس و محقر را ترکیب می کند.

این سبک شما را دعوت می کند تا فضایی را با اشیائی که دوست دارید و یافته های منحصر بفردتان پر کنید.

البته این به معنی آزاد بودن برای همه چیز نیست. اگر مقداری از این و مقداری از آن را در اتاق بصورت تصادفی بگذارید، ظاهری شلوغ پیدا می کند. بنابراین باید مراقب خط باریک بین کنتراست و آشفتگی باشید.

زمانی که این سبک بخوبی اجرا شود، علاوه بر اینکه اصول طراحی خوب حفظ شده است، سبک شخصی خودتان را ایجاد کرده اید.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

نامتناسب بودن روشمند

سبک تلفیقی انرژی خود را از کنتراست می گیرد. ترفند آن این است که زمینه مشترک کافی برای ایجاد فضایی پیوسته پیدا کنید.

اتاق غذاخوری نشان داده شده با پالتی باریک و درخششی ظریف، از میز تا قابها تا لوستر بافته شده است. هیچ دو صندلی مشابه هم نیستند، اما همه آنها دارای طرح پیرامونی قوی و تناسبات مشابه هستند.

بهترین راه این است که چند چیز ضروری را انتخاب کنید؛ سپس قالیچه ها، آثار هنری، نورپردازی، تأکیدات و عناصر دیگر را امتحان کنید.

با نور در برابر تاریکی، ناصاف در برابر صیقلی، روستایی در برابر لوکس بازی کنید، اما دنبال فرصتهایی برای ایجاد تعادل باشید.

در برابر ویرایش محکم باشید؛ شما نمی توانید هر چیزی که دوست دارید در یک اتاق بکار ببرید.

هنگامیکه تعادل درست را پیدا کنید، به صورت غریزی آن را احساس می کنید. اما اگر شک داشتید، از این ترفند استفاده کنید: یک عکس از فضای خود بیندازید، کمی صبر کنید و بعد آن را بررسی کنید. چه چیزی خوب به نظر نمی رسد؟ عناصر ناسازگار را جدا کنید و دوبار سعی کنید.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

تکرار

انعکاس های بصری، از رنگ تا شکل تا پرداخت کار، به یک اتاق تلفیقی کمک می کند تا ریتم خود را پیدا کند.

این فضای نشیمن اساساً دارای مجموعه ای از مستطیل ها، از پنجره ها و آثار هنری قاب شده تا میز پذیرایی و تابلو کافه قدیمی است. و قطعات تأکیدی، رنگ زرد روشن نقطه کانونی اتاق را تکرار می کنند.

چند قطعه پایه ای برای فضای تان انتخاب کنید و معماری را نیز بررسی کنید. سپس در نظر بگیرید چه عناصری را می توانید تکرار کنید. آیا یک عثمانی گرد بزرگ با میزهای کناری ایلین گری دارید؟ یک نقش دایره ای در اتاق قرار بدهید: یک آینه گرد، یک ساعت دیواری قدیمی، مجموعه ای از گوی های حصیری. تعدادی اشیاء دارای کنتراست برای تعادل بگذارید و یک ترکیب جذاب ایجاد کنید.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

مقیاس، تناسبات و ترکیب بندی

این اصول برای هر فضای با طراحی خوب ضروری هستند، اما آنها بهخصوص در اتاقی با قطعات متفاوت زیاد اهمیت پیدا می کنند.

این اتاق پذیرایی توسط یک فرد ماهر بخوبی متعادل چیده شده است. تزیینات پرده ای دراماتیک در برابر کاناپه گرم بخوبی قرار گرفته و میزهای پذیرایی و صبحانه بدون ایجاد مزاحمت حضورکافی پیدا کرده اند. با وجود آثار هنری و اکسسوریهای زیاد، هیچ چیزی بصورت تصادفی در این فضا قرار نگرفته است.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

بافت های لایه بندی شده

بافت ها به یک فضای تلفیقی عمق می دهند. تقریباً هر سطحی در این اتاق پذیرایی چیز متفاوتی را ارائه می کند: قالیچه شرقی بر روی موکت سیزال مکزیکی زبر؛ چوب خالص کف ها و لبه ها؛ پارچه های ضخیم شاداب و میز صیقلی و براق.

مجموعه ای غنی از عناصر بافت دار، فضایی ایجاد می کند که حواس ما را جذب می کند.

از قانون مخالف ها استفاده کنید. اگر قطعات درخشنده دارید، قطعات مات هم اضافه کنید. فلز را در کنار چوب ، پلاستیک را در کنار چینی و ابریشم صاف را در کنار کرباس زبر قرار دهید.

از دستان تان به اندازه چشمان تان برای ایجاد یک سطح تعاملی استفاده کنید.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

پشت زمینه تمیز

این سبک از ترکیبی از قطعات منفرد قوی استفاده می کند، بنابراین پشت زمینه شامل دیوارها، کف ها و پنجره ها را ساده نگهدارید تا از رقابت جلوگیری شود.

شما به ندرت با دیوارهای سفید خالص در فضای تلفیقی دچار اشتباه می شوید، اما اگر به نظرتان خیلی ملایم بود، از یک رنگ ساده مانند خاکستری دودی یا آبی کمرنگ استفاده کنید.

اگر به نظرتان کافی نیست، یک رنگ از رنگهای موجود در اتاق انتخاب کرده و بر روی یک دیوار تأکیدی یا سقف امتحان کنید. یا می توانید فقط آثار هنری بیشتر، تزیینات رنگارنگ پنجره آویزان کرده و قالیچه ای شاد بیندازید.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

رنگ و الگوی یکپارچه

در یک اتاق تلفیقی، شما تقریباً اختیار کامل روی چرخه رنگ دارید. لیمویی روشن را با پاستل های کمرنگ جفت کنید، هر سایه ای از سبز را ترکیب کنید، پالت را به سیاه و سفید ابتدایی محدود کنید.

به همین صورت می توانید نوارهای سرزنده را با گلدار ملایم و طرح شورون v شکل ترکیب کنید.

البته یک نکته مهم این است که طرح شما باید معنی دار باشد. اگر سعی کنید هر سایه رنگی که دوست دارسد یا هر الگویی را بدون محدودیت استفاده کنید، اتاق شما دچار آشفتگی و شلوغی می شود.

برای مثال در این اتاق خواب چیزهای زیادی از روتختی چاپی سرزنده تا قالیچه زیگزاگ وجود دارد. حالا تصور کنید اگر کاغذدیواری الگودار یا تصویر روشنی اضافه می شد. احساس سردرد نمی گرفتید؟ در عوض تعداد انگشت شماری از رنگها و نقشهای قوی استفاده شده که فضا را آشفته نمی کند.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

تأکیدات غیر منتظره سبک تلفیقی

در کدام یک از سبکهای دکوراسیون دیگر می توانستید از میز پادیواری هواخورده، قالیچه شرقی و دیواری از تبلیغات قدیمی استفاده کنید؟

جذابیت سبک تلفیقی در عناصر غافلگیر کننده آن است. زمان شخصی کردن است: یادگاری های سفر سال گذشته تان ؛ پوسترهای کنسرت قدیمی گروه های مورد علاقه خود و کتابهای قدیمی خود را به معرض نمایش بگذارید.

از قطعات عجیب مانند دوچرخه قدیمی، صندلی دندانپزشکی قدیمی، تخته موج سواری و … استفاده کنید و با تعدادی مبلمان کلاسیک ساده، ظاهر آن را ملایم کنید. این مبلمان بدون از بین بردن جذابیت قطعات عجیب، ظاهر را بهتر می کنند.

سبک تلفیقی در دکوراسیون

جدا گذاشتن اشیاء تک در سبک تلفیقی

وقتی قطعه ای را خیلی دوست دارید، اما به نظر می رسد به بقیه قسمتها نمی خورد چه باید کرد؟ آن را با پشت زمینه اش ترکیب نکنید.

در این اتاق خواب، صندلی لعاب دار سبز روشن جواب می دهد، چون باقی فضا به آن اجازه می دهد تا مرکز صحنه باشد.

اتاقی پر از قطعات تعریف کننده قوی مانند این اتاق می تواند بیش از حد باشد. در این حالت می توانید همیشه چرخشی عمل کنید: صندلی تخم مرغی آرنه جاکوبسن تان را در یک فصل در دکوراسیون خود قرار دهید و مبل برگار با چاپ گورخری تان را در فصلی دیگر و …


منبع: houzz.com | گردآوری: گروه تحقیقاتی دکورفا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *