دکوراسیون داخلی

دکوراسیون منزل به سبک صنعتی (Industrial)

دکوراسیون منزل به سبک صنعتی : سبک صنعتی با جذابیت کاربردگرایانه و خام، خانه های مدرن سطح بالایی را ایجاد می کند.

زمانی صنعتی حتی سبک نبود و واقعیتی از زندگی روزمره بود. اما جایی ما شروع کردیم تا به جذابیت بصری نهفته در سطوح کاربردی، معماری رها شده و اشیاء نجات یافته اهمیت بدهیم. این تبدیل به گرایشی شد که هیچ نشانه ای از کم شدن ندارد و امروزه هم در دیوارهای عمارت بزرگ مولتی میلیون دلاری و هم در اتاق زیر شیروانی در بخش سطح پایین شهر دیده می شود.

یک کیفیت کارگری در سبک صنعتی وجود دارد که طنین می اندازد و چون از متریالهای پست استفاده می کند، می تواند قابل استطاعت هر کسی باشد.

این سبک تعامل زیبای بین سبک و عملکرد را نشان داده و دارای پوسته ساده، راحت و شیک می باشد.

سبک دکوراسیون صنعتی

مبلمان عملکردی

مبلمان سبک صنعتی ، مینیمال و بدون چیزهای بی استفاده هستند. این مبلمان دارای خطوط قوی و تمیز و بدون اشاره بیش از حد هستند.

قطعات جدید را با قطعات بازیافتی(که از بازار اجناس دست دوم، سمساری ها و … تهیه می کنید) ترکیب کنید.

تغییر کاربری اشیاء، مرکزیت این سبک است: جعبه های چوبی که به میز تبدیل شده اند، قفسه های قفل دار قدیمی که به عنوان انبار استفاده می شوند، نردبانهای خراب که به قفسه تبدیل شده اند.

اگرچه ممکن است مبلمان ساده و راحت، خارج از این فضا به نظر برسند، اما لازم نیست روی چهارپایه فلزی بنشینید یا روی تختخواب سفری بخوابید. قطعات لایه گذاری شده باید ساده و بدون تزیینات باشند.

مبلمان ساده با بافتهای طبیعی و رنگهای خنثی انتخاب کنید.

سبک دکوراسیون صنعتی

هنر نجات دادن

سبک صنعتی مرز بین آشغال و گنجینه را از بین می برد و زیبایی کالاهای ضایعاتی روزمره را آشکار می کند.

یافته های تکی با خطوط و اشکال تأکید شده، از پارک مترهای قدیمی و میزهای ماشین تحریر تا پیچ و مهره و چرخ دنده های مقیاس بزرگ، قدرت خاصی به ظاهر می دهد و اگر کمی کارکرده به نظر برسند بهتر هم می شود.

اگر شیء جالب یا مجموعه ای از قطعات پیدا کردید که مورد علاقه تان است، حتماً آن را به نمایش بگذارید. شما می توانید با گروه کردن اشیاء مشابه با هم یا تبدیل یافته های نجات یافته به مبلمان، تأثیر بیشتری ایجاد کنید.

سبک دکوراسیون صنعتی

فضای باز

پیدایش سبک صنعتی در ساختمانهای بزرگ و عظیم بوده است- انبارها، گاراژها و کارخانه ها- پس تنها وقتی با معنی است که یک پلان طبقه باز نشانه ظاهر آن باشد.

سقفهای بلند، اتاق های گران را که اغلب چند عملکردی هستند می پوشاند، مانند آشپزخانه، اتاق غذاخوری و منطقه پذیرایی که همگی در یک فضا ترکیب شده اند.

یک فضای بزرگ گسترده را با مبلمان در موقعیت مناسب تفکیک کنید. یک جزیره و دو لامپ آویز سقفی به صورت بصری آشپزخانه را از فضای اطرافش جدا می کند.

همچنین توجه ویژه ای داشته باشید تا انعکاس های بصری ایجاد کنید و یک ظاهر یکپارچه کلی بوجود آورید.

سبک دکوراسیون صنعتی

هنر مرزی

چیزهای عجیب مانند تابلوهای خیابان قدیمی، آثار انتزاعی بزرگ، مجسمه های با کالبدهای ترکیبی به این سبک شیکی می دهد.

اشیاء پیدا شده مانند چرخ های قرقره و دستگیره های شیر بزرگ می تواند بر روی دیوارها نصب شده یا در قفسه ها برای تأکید گرافیکی قوی بکار برود.

از عکسهای سیاه و سفید استفاده کنید. سطح زیر آنها را بزرگ و قابها را فوق ساده بگیرید. شبکه ای بر روی دیوار احاطه شده با آرایش ریلی به علت نازکی می تواند بسیار جذاب باشد.

سبک دکوراسیون صنعتی

رنگهای سرد

هنگامیکه درباره طرح رنگی صنعتی فکر می کنید، احتمالا خاکستری، خاکستری و خاکستری با کمی سفید و مشکی برای تأکید را تصور می کنید. درست است که محدوده رنگی در این سبک باریکتر از سبکهای دیگر است، اما در این پالت فضای حرکت وجود دارد- تا زمانیکه افراط نکنید.

با پشت زمینه ای از رنگهای خنثی که ته رنگ خنک دارند شروع کنید، و سپس مقداری معین از لیمویی(citron)، نارنجی(tangerine)، رنگی گل گوشواره (fuchsia) یا رنگهای اشباع دیگر به کار ببرید.

یا از رنگهای تیره و تند(moody) مثل این حمام استفاده کنید: نیلی(indigo) ، خرمایی(plum) و خزه ای(moss)

حتی اگر تصمیم گرفتید که بیشتر به خاکستری ها بچسبید، از سایه های متفاوت آن استفاده کنید- برخی روشن، برخی تیره و برخی میانه- تا فضا را از احساس یک بعدی بودن دور نگهدارید.

به علت تأکید بر روی متریالهایی مانند بتن، فلز موجدار و کی زنگ زده، سبک صنعتی با بافت بوجود آمده تا پالت تک رنگ را تفکیک کنید. اما اگر اتاقی حس هموار میدهد، می توانید از چند عنصر بیشتر لامسه ای برای عمق بخشیدن اضافه کنید.

سبک دکوراسیون صنعتی

فلز سنگین

متریال غالب سبک صنعتی، فلز است. قلع، فولاد، آهن و آلومینیوم احساس تمیز، خنک و عملکردی را ایجاد می کنند و حس صیقلی را می دهند بدون اینکه خیلی اعیانی به نظر برسند.

هر چیزی که قابل آهنگری یا جوشکاری شدن باشد نیز می توان به کار برد: لوله های آب اکسپوز، پلکان، روی پیشخوان و دیوارهای جداکننده.

فلزات سرد را انتخاب کنید( نه طلا یا برنج) که روکشی مات یا مقداری زنگار داشه باشند. سبک صنعتی مرتبط با درخشش و تلالو نیست.

و فلز را با متریال های دیکر مانند چوب یا سنگ تفکیک کنید تا از حس سخت زندگی در یک کارخانه دور بماند(مگر اینکه خودتان به آن صورت بخواهید)

سبک دکوراسیون صنعتی

معماری در معرض نمایش

یک اتاق سبک صنعتی هیچ چیزی را برای تصور کردن باقی نمی گذارد. زیرسازی تا کارهای تاسیساتی اغلب در معرض نمایش کامل است.

دیوارهای نیمه تمام، پنجره های برهنه و تیرهای اکسپوز، اسکلت ساختاری نگهدارنده فضا را نمایش می دهد. اطراف لبه ها به بهترین وجه زبر و ناهموار هستند.

خام بودن را در آغوش بگیرید. بلوکای خاکستر یا دیوارهای آجری را با گچ نپوشانید، یا لوله ها و داکتها را در سقف مخفی نکنید.

اگر خلوت و پوشیدگی برای شما اهمیت دارد، یک پرده نازک برای پنجره ها استفاده کنید، اما با پرده ها و سایه بانها جذبه سختی آنها را کاهش ندهید.

سبک دکوراسیون صنعتی

کفسازی اولیه

رشد سبک صنعتی شاید تنها بزرگترین دلیل ورود کفهای بتنی در مسیر اصلی باشد.

کفهای بتنی صاف و پولیش خورده، فضای شیک صنعتی را مانند متریالهای دیگر ایجاد میکند. اما چوب( ترجیحا سن خود را نشان دهد) ، تایلهای ساده، اپوکسی، یا حتی رزین هم می تواند بخوبی عمل کند.

قالیچه ها و فرش ها، لبه سخت صنعتی را ملایم می کند.

اگر پای شما به سرما حساس است یا زانوهای تان از سطوح قابل انعطاف درد می گیرد، از سیستم گرمایش کف یا کفپوش های قابل حمل نرم برای جاهایی که مدت طولانی می ایستید مانند آشپزخانه استفاده کنید.


منبع: houzz.com | گردآوری: گروه تحقیقاتی دکورفا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *