دکوراسیون داخلی

ایده های دکوراسیون اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی : دکوراسیون اتاق پذیرایی با الهام از این ایده های فوق العاده و جذاب، بسیار راحت خواهد شد.

ایده های رنگ و توصیه های دکوراسیون هوشمندانه اتاق پذیرایی که فضای شما را زیبا و زنده خواهد کرد، را کشف کنید.

دکوراسیون اتاق پذیرایینقاط تمرکز در اتاق پذیرایی

بگذارید شومینه و چشم انداز مناظر در مرکز صحنه باشند.
دیوارها را با رنگ سفید یا رنگهای خنثی رنگ کنید که به مناظر بیرون پنجره اشاره کنند.

رنگ دیوار را به مبلمان چیده شده انتقال دهید به نحوی که باعث افزایش محاوره ها و لذت بردن مهمانان از شعله های شومینه و مناظر پنجره شود.

این گروه بندی را با قالیچه الگودار زیبایی محکم کنید. رنگهای قالیچه را به کوسن های تأکیدی با نقش های ارگانیک انتقال دهید.

همین حالا ببینید: اتاق پذیرایی زیبا با چیدمان عالی مبلمان شروع می شود. این رازها را ببینید.

دکوراسیون اتاق پذیراییمبلمان متناسب با فضا

این اتاق آرامشبخش زنانه بیشترین استفاده را از ابعاد کوچک فضا کرده است. با انتخاب مبلمان با ابعاد آپارتمانی، میزهای شفاف و عثمانی توخالی که مانع چشم نشده و فضای کمی را اشغال می کنند، به مقاصد زیادی در فضای کوچک رسیده است.

جلوه فضا را با پارچه های مکمل که دارای آرایه های متنوعی از الگوهای جذاب و رسمی است، افزایش دهید.

تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی

از ایده های تغییر دکوراسیون این فضای مجلل برای اتاق پذیرایی تان استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق پذیرایی

دکوراسیون با لایه ها

اتاق های پذیرایی با طراحی زیبا، اشیاء باارزشی را در هر سطح در خود جای می دهند.

بطور ذهنی فضا را به نواحی پایین، میانه و بالا تقسیم کنید و عناصری را در آنها قرار دهید تا چشم را به بالا و پایین و اطراف هدایت کند.

در اینجا یک پوست روباه روی قالیچه بافته شده، یک شیفتگی در زیر پا ایجاد می کند، درحالیکه سینی به زیبایی چیده شده با اکسسوریها بر روی صندوقچه و کوسن های خودنما، رنگ به ناحیه میانی اضافه کرده است.

از بومهای نقاشی زنده، آباژورهای جذاب و لامپهای ایستاده تندیسی برای حفظ جذابیت در ناحیه بالا استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق پذیراییالگوهای با ابعاد بزرگ و رنگهای پویا

تنالیته های جواهر مانند سبز یشمی، آبی کبود، قرمز یاقوتی و مرجانی نارنجی محیط هایی استثنایی و عجیب را ایجاد می کنند.

پالت خود را از پارچه های طرح دار یا آثار هنری با ابعاد بزرگ با حداقل سه تنالیته جواهر انتخاب کنید.

از تنالیته های پر جنب و جوش برای رنگ ساده چراغ ها، گلدانها، زینت ها و مبلمان استفاه کنید، به نحوی که بدون غلبه بر طراحی تان، حس جنب و جوش را ایجاد کند.

دکوراسیون اتاق پذیراییالگوی سافاری

مقداری تصاویر حیوانات در اتاق های پذیرایی سبک قدیمی بخوبی جواب می دهد.  بالشهای با طرح گورخر و عثمانی عتیقه بر دیوارهای آبی ملایم تأکید می کند.

مبلمان و اکسسوریهای دیگر خنثی باقی بماند تا الگو بدرخشد.

دکوراسیون اتاق پذیراییدکوراسیون اتاق پذیرایی کلاسیک

تنالیته های خنثی محل مناسبی برای طراحی اتاق های پذیرایی هستند که شیک و بادوام می مانند.

اغلب فضاهای تک رنگ با مخمل و قطعات با روکش کتان روشن تر و قرار دادن آنها بر روی قالیچه ای با دو تنالیته که رنگهای اصلی اتاق را شامل می شود، ترکیب خوبی را ایجاد می کند.

از رنگ سفید به عنوان پشتیبان ثابت استفاده کنید، ولی از رنگهای مد در بالشهای ساده و الگودار استفاده کنید.

 

دکوراسیون اتاق پذیراییفضای سرگرم کننده

این اتاق پذیرایی غیر معمول برای نیازهای یک خانواده شلوغ طراحی شده و شامل مبلمان راحتی، میزهای پذیرایی با تمیزی آسان که یک مجموعه دوتایی را در کنار هم تشکیل می دهند و قالیچه با طرح های بزرگ که خرده ها را می پوشاند تشکیل شده است.

برای ایجاد استراحتگاه شاد مشابه، پالت رنگی تان را به سفید، یک سایه رنگ خنثی، و یک رنگ روشن که می تواند بر نمایشگاه موقت آثار هنری رنگارنگ کودکان تان تمرکز کند، محدود کنید.

دکوراسیون اتاق پذیراییبرجسته کردن پرداخت ها

اتاق های فریبنده آرامشبخش، هنگامیکه طرح های خنثی با اکسسوریهای کاملاً چاپ شده آرایش می شوند، بوجود می آیند.

یک رنگ اصلی، مانند آبی، انتخاب کنید تا بالشهای الگودار و پارچه های تزیینات پرده را نمایش دهید.

رنگ را در فضا دز آثار هنری و مجموعه پخش کنید. آرامش را با برجسته کردن یک پرداخت فلزی مانند تنالیته های نقره ای سطوح آباژورها، قابهای عکس، دستگیره سینی میز و شیشه های هنری حفظ کنید.

دکوراسیون اتاق پذیراییسفید کردن اتاق

اتاق های کاملاً سفید نیاز به مقداری کیفیت بارز دارند. بالشهای الگودار قرمز روشن و آبی، در حالیکه آرامشبخشی فضا را حفظ می کنند، کنتراست در فضا ایجاد می کنند. مبلمان با چوب تیره از ظاهر بی رنگ فضا جلوگیری می کنند.

دکوراسیون اتاق پذیراییاتاق مدرن 

در هنگام دکوراسیون اتاق های پذیرای معاصر، مینیمال فکر کنید. یک کاناپه دوبخشی ساده پوشیده شده با رنگ خنثی و بالشهای با رنگهای رایج قرار دهید.

از میزهای تأکیدی با چارچوب آهنی و پرداخت رویه چوب طبیعی، سنگ یا شیشه استفاده کنید.

با معرفی مبلمان حصیری با مقطع پیش آمده، سبدهای بافته شده یا قالیچه های دارای الگوهای هندسی رنگی از احساس سردی در فضا جلوگیری کنید.

چیزهای کمی بر روی دیوار آویزان کنید. عاری از شلوغی، طراحی معاصر را تعریف می کند.

دکوراسیون اتاق پذیراییچیدمان عالی

شکل منحصربفرد یک اتاق می تواند چیدمان مبلمان را چالش برانگیز کند. برای یک فضای باریک، سعی کنید یک مبل بزرگ در طول دیوار پشتی قرار دهید. سمت چپ و راست آن را با  صندلی دو نفره یا تک نفره پر کنید.

اکسسوریها را ساده نگهدارید و با قرار دادن میزهای عسلی در دو طرف کاناپه، تقارن ایجاد کنید.

دکوراسیون اتاق پذیراییکلبه ای رنگ کنید

نگاه دقیقی بیندازید به اینکه چطور تعداد کمی رنگ- سفید، زمرد کبود(aqua)، آبی تیره(navy)، نقره ای و صورتی صدفی(seashell pink)- نمای جذاب کلبه ای را در این دکوراسیون ساحلی ایجاد کرده اند.

تکرار پرداختهای چوب آب آورده، رنگها، درخشش و مجموعه ها است که ریتم آرامشبخشی را ایجاد می کنند و لامپهای آویز سقفی و لوستر خود را نشان می دهند.

دکوراسیون اتاق پذیراییفضای گرم

این اتاق پذیرایی لوکس با وجود ابعاد بزرگ، با ترکیب متریالهای خنثی، بافتهای مجلل و فرمهای شیک و مد روز، فضایی دنج و گرمی را ایجاد کرده است.

در اتاقهای وسیع با در نظر گرفتن تناسبات در انتخاب مبلمان- فضاهای بزرگ نیاز به کاناپه های اندازه بزرگ، صندلیهای جادار و اکسسوریهای تندیس وار- حس خوبی را ایجاد کنید.

در این اتاق، میز پذیرایی/ عثمانی همه فضاهای نشستن را سرویس داده و بخوبی خطوط طاقچه سنگی سنگین را متعادل می کند.

دکوراسیون مرحله به مرحله

اگر قادر به تغییر دکوراسیون کلی نیستید، آن را به صورت مرحله به مرحله انجام دهید. ببینید دکوراسیون این اتاق پذیرایی چطور به صورت مرحله ای انجام می شود و مشابه آن عمل کنید.

دکوراسیون اتاق پذیراییپناهگاه کودک

حتی کوچکترین عضو خانواده شما نیاز به مکانی آرامشبخش دارد.

دیوارهای خنثی را با پارچه های الگودار سرزنده و اکسسوریهای با رنگهای روشن کنتراست دهید.

با قرار دادن سبدهایی برای کتابها و اسباب بازیها در سطح ارتفاع کودکان به راحتی سازماندهی کنید.

دکوراسیون اتاق پذیراییزیبایی سطح بالا

با دیوارهای تیره و گچبریهای سفید یک برجستگی ایجاد کنید. در این اتاق پذیرایی، سقف کاذب زیبا خطوط طاقچه شومینه را منعکس کرده و حسی شیک را ایجاد می کند. مبلمان سنتی با خطوط کلاسیک بخوبی در اتاق پذیریایی شیک ترکیب شده اند.

دکوراسیون اتاق پذیراییشخصی سازی فضا

تأثیرات قبیله ای و طرح های رنگی، گرایشهای دکوراسیون جذابی را شکل می دهند. این ظاهر سفر شده را با الگوهای پارچه قومی، مبلمان هنر محلی، آثار دست ساز و یادگاری های تعطیلات، بازسازی کنید.

شخصیت مجموعه اتاق را با ترکیب تأکیدات مفرغ های طلایی درخشان، پرده های خشن بافته شده، قالیچه ها، سبدها، شیشه های شفاف، فلز و چرم اضافه کنید.

یک رنگ سرزنده از پارچه اصلی( در اینجا قرمز) را پراکنده کنید تا چشم بازدید کننده به جذابترین قطعات شما بیفتد.

دکوراسیون اتاق پذیراییسبک تلفیقی ایجاد کنید

با ارائه رنگهای و زمینه مبلمان معاصر به همراه قطعات سنتی، یک اتاق پذیرایی به یاد ماندنی ایجاد کنید. از یک قالیچه گرافیکی و میزهای پارسون رنگی با فضای انبار در زیر آن برای تمرکز گروهی از چیزهای جذاب استفاده کنید.

مبلهای بدون دسته با پارچه طرح گلدار فرم آزاد که بخوبی با طرح و رنگ سبز در کل فضا و تصویر گیاهی روی دیوار هماهنگ است، بسیار زیبا می باشد.

دکوراسیون اتاق پذیراییکلبه دنج

با دیوارهای پانل چوبی و نشانه های کلاسیک این سبک مانند پارچه کتانی گینگهام، آبی فراوان، خنثی های شاد و دسته ای از بافتها یک حس کلبه ای روستایی ایجاد کنید.

دکوراسیون اتاق پذیراییساده و تمیز

دیوارهای سفید ملایم و مبلمان مدرن، پایه های این اتاق پذیرایی الهام گرفته از زِن هستند. مبلمان با ارتفاع پایین با خطوط ساده، ظاهری آیرودینامیک و ساده را ایجاد می کنند. تأکیدهای نارنجی سیر و سبز روشن فضا را جذاب و تمیز نگه می دارند.

دکوراسیون اتاق پذیراییدلفریبی کلاسیک

این اتاق پذیرایی با ترکیب آسایش مدرن با قطعات کلاسیک، شیک به نظر می رسد.

صندلی های راحت با پایه های بیرون زده و پارچه مخمل، مبلمان قرن نوزدهم را به یاد می آورد. میزهای چوبی تیره قدیمی به فضای لطیف و رسمی اضافه می کند.

همه تأکیدات قدیمی با حس غیر رسمی دیوارهای سفید و کف تیره می درخشند.

قرار دادن مبلمان و اکسسوریهای کلاسیک در فضا که بطور طبیعی غیر رسمی هستند، ظاهری منحصربفرد ایجاد می کندکه آرامش روزانه و رسمی بودن را در کنار هم جمع می کند.

دکوراسیون اتاق پذیراییسبک قدیمی زیبا

احساسی به چیزهای قدیمی با بوجود آوردن اتاق پذیرایی الهام گرفته از قدیمی با استفاده از قطعات خریداری شده از مغازه های آنتیک و انبارها، ایجاد کنید. کوسن های قدیمی مجدداً دوخته شده با پارچه های مدرن اتاق را به روز نگه می دارد.

برای ایجاد حس تلفیقی از چارچوبهای چوبی مناسب استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق پذیرایییک تعریف کننده ایجاد کنید

یک اتاق خنثی را با اکسسوریها آرایش کنید. به دنبال قطعات تعریف کننده مانند مجسمه دیواری خورشید، بگردید تا جوی سطح بالا ایجاد کنید.

مبلمان را ساده نگهدارید، اما با الگوهای سرزنده تأکیدی قالیچه به آن تأکید کنید. تأکیدهای صورتی ملایم نیز رنگ تأکیدی لازم را ایجاد می کنند، درحالیکه توجه به قطعات تعریف کننده را نیز پرت نمی کنند.

دکوراسیون اتاق پذیراییترکیب دوتایی پویا

ترکیب دوتایی قهوه ای و آبی همیشه در دکوراسیون رایج است. برای دادن ظاهری شخصی تر به این ترکیب کلاسیک، از رنگهایی که مناسب سبک طراحی شما می باشد، استفاده کنید. در اینجا سایه های رنگی آبی روشن و قهوه ای خرمایی(sepia brown) به این اتاق پذیرایی خانوادگی حس کلاسیک غیر رسمی داده است.

دکوراسیون اتاق پذیراییترکیب تم های مختلف در فضا

از ترکیب تم های مختلف در یک فضا نترسید. این اتاق پذیرایی ترکیبی جذاب از کلبه ای ، قایقرانی و سفر را دربر می گیرد که بازتاب سبک و علایق صاحبان خانه است. بالشهای با طرح گلدار آسایش لمس کلبه ای را اضافه می کنند.

دکور دیواری الهام گرفته از قایق و ماهی، صدای دریا را می آورند. و چمدانهای استفاده شده به عنوان میز پذیرایی فضا را سفر شده و تلفیقی نشان می دهند.

دکوراسیون اتاق پذیراییایجاد فضای آرامشبخش

این ایوان جذابیت بدون زمان اتاق به ظرافت رنگ شده مبله ای را بیان می کند. اگرچه الگوها زیاد هستند، اما صحنه به کمک طرح دو رنگی خاکستری و سفید، آرام می ماند.

صحنه را برای یک طراحی بدون زمان مشابه با ارائه رنگهای کار چوبی مانند پرداخت مبلمان کهنه و شیک تنظیم کنید. مبلمان نقش برجسته با پارچه های رسمی با رنگهای عمیق تر از آنچه در محیط این اتاق دیده می شود انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق پذیراییالگوها و طرح ها

از یک قطعه تعریف کننده مبلمان به عنوان نقطه شروع دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده کنید. این اتاق با دیوارها و کف خنثی، شخصیت خود را از صندلی سرزنده راه راه  می گیرد.

الگوهای دیگری در کل اتاق، با پالت رنگی مشابه و انعکاس نوارهای عمودی هستند. مبلمان با خطوط مدرن نیز تضمین می کنند تا قطعات یکپارچه به نظر برسند.

دکوراسیون اتاق پذیراییرنگهای خنثی 

پالت رنگی خنثی را با مقداری از الگوها و بافتها بیدار کنید.

بالشهای چاپ پیزلی به رنگ آبی ملایم در مقابل مبل با رنگ خنثی بخوبی می نشیند. میز پذیرایی حصیری تیره و سایه بانهای پنجره به عمق و ارزش فضای نرم اضافه می کنند.

دکوراسیون اتاق پذیرایینوسازی و تغییر دکوراسیون

دکوراسیون اتاق پذیرایی لزومی ندارد که هزینه زیادی بخواهد.

از سایه بانها و لوازم روشنایی با ابعاد بزرگ کنید تا ستونها، تخته ها، یا تیرهای احیاء شده به لامپهای ایستاده تندیس وار تبدیل شوند.

میزها، میزهای پادیواری و کتابخانه های نامناسب را رنگ کنید؛ از سایه های رنگی مختلف یک رنگ استفاده کنید تا قطعات رنگ شده ظاهری جیغ نداشته باشند.

دکوراسیون اتاق پذیراییدکوراسیون الهام گرفته از طبیعت

خارج از خانه را با رنگ آمیز دیوارها با سایه های رنگی ملایم و رویایی از آبی آسمانی، به داخل خانه بیاورید.

در این اتاق پذیرایی، سایه های رنگ زرد کره ای(buttery yellow) و نارنجی آتشی(fiery orange)، رنگهای گلها و نور خورشید را منعکس می کنند.

سطوح بازتاب دهنده مانند میز پذیرایی و قابهای تصاویر، نور خورشید فراوان در اتاق از خارج خانه را تقویت می کند.

دکوراسیون اتاق پذیراییترکیب الگوها

به اتاقتان با الگوهای مختلف و پرداخت های چوبی، ظاهری تلفیقی مجموعه ای(collected) بدهید.

بالشهای با الگوهای قرمز و آبی روشن در برابر کاناپه خنثی قرار گرفته اند.

پرده های سفید و آبی سرزنده مکمل قالیچه شرقی بزرگ است. چوب تیره میز پذیرایی کنتراست ملایمی را با کف های چوبی تیره تر و کتابخانه ایجاد می کند.

دکوراسیون اتاق پذیراییسرزنده و زیبا

با استفاده از الگو و رنگ در برابر دیوارهای سفید یک برجستگی ایجاد کنید. مرجانی شاد و مقداری آبی، تعریف کننده این اتاق پذیرایی هستند.

الگوهای مکمل بر روی صندلی و عثمانی بخوبی با کاناپه با رنگ ساده ترکیب شده است. دیوارهای سفید خالی بر رگه و رنگ تأکیدات چوبی تیره تأکید می کنند.


منبع: bhg.com | گردآوری: گروه تحقیقاتی دکورفا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *