سبک روستیک

دکوراسیون منزل به سبک روستیک (روستایی)


دکوراسیون منزل به سبک روستیک : سادگی، زیبایی طبیعی و روح ناپایدار و انعطاف پذیر از ویژگیهای این سبک هستند. آیا این سبک مناسب شماست؟

سبک روستیک به لطف ریشه های بی تکلف روستایی، بافت ها و شکل های ارگانیک و گرمای طبیعی، در قلب شهر نیز مانند جنگل، محبوبیت پیدا کرده است.

فضاهای داخلی روستیک ، حسی از ارتباط با گذشته و زمانی ساده تر را دارند و در جهان مجازی امروز، کاملاً واقعی هستند.

در ادامه به عناصر بیان کننده این سبک می پردازیم.

سبک روستیک

تیرهای سخت ناصاف بریده شده

برای بسیاری از ما این عنصر اولین چیزی است که هنگام فکر کردن به روستایی به ذهن می رسد.

این تیرها نه تنها فضا را به شکل معمارانه تعریف می کنند، بلکه اگر به همان صورت سخت و بدون پرداخت باقی بمانند بخوبی نمایانگر قلمرو روستایی هستند.

از تیرها استفاده کنید تا سقف را قاب بندی کرده، درها را تعریف کرده، شومینه و پنجره ها را احاطه کرده و یا حتی خطوط دیوارها را مشخص کنید.

شما همچنین می توانید از کنده های گرد شده برای جذابیت کلبه استفاده کنید.

تیرهای تسمه ای در برابر دیوارهای سفید صاف و صیقلی، کنتراست خوبی را ایجاد می کند. یا آنها را با سطحی بافت دار غیر زمخت در کنار هم قرار دهید.

سبک روستیک

فرمهای ارگانیک

بجای استفاده از قطعات تولید انبوه و با تنوع زیاد، مبلمان و اشیاء محکم با مقاطع نسبتاً زمخت انتخاب کنید مانند جای نان، سبدها و سینی هایی که در اینجا می بینیم.

استفاده از چند سطح براق می تواند ظاهر را تقویت کند. کابینتهای ساده و تمیز و قفسه ها در عین حال که فضا را یکپارچه می کند، اجازه نمایش روستیک در آن را هم می دهد.

سبک روستیک

متریالهای بادوام

سبک روستیک، بدون زنگار چیزی نیست. اتاق های تان نباید حس درخشندگی و نو بودن را بدهد.

شما باید از اشیاء با کمی قدمت یا حداقل، سطوح  با ظاهر مصنوعی قدیمی استفاده کنید.

چوب بازیافتی مانند آنچه در این حمام استفاده شده؛ فلزات چکش کاری شده، کهنه شده و کدر شده؛ شیشه های موج دار و دانه دار در لایه های مختلف با هم ترکیب می شوند.

متقابلاً مقداری درخشندگی در میان آن همه بافت می تواند جذاب باشد. سینک روشویی شیشه ای در اینجا جلوه خاصی را ایجاد کرده است، بدون اینکه از زیبایی و جذابیت چوب دیوارها و سینک کاهش دهد.

سبک روستیک

رنگهای گرم و زمینی

پالت رنگی روستیک دارای تنالیته های فوق العاده جواهرات و رنگهای دلفریب و منحصربفرد دنیای طبیعی است. منظور از طبیعی، جنگلی و برگرفته از پوسته درختان، سنگ و خاک است.

نگران نباشید. نیازی نیست به قهوه ای و قهوه ای بیشتر بچسبید. بلک فضا برای رنگهای روشن تر زیادی در این سبک وجود دارد.

این رنگها زمانی بهتر جواب می دهند که حس سنتی و آشنا داشته باشند. به آبی جین(denim blue)، قرمز کوکاکولا(Coca-Cola red)، زرد طلایی(golden yellow) و فیروزه ای کمرنگ(faded turquoise) فکر کنید. (بخصوص وقتی فضای شما حس غربی دارد.)

سبک روستیک

اشیاء تغییر کاربرد یافته در سبک روستیک

سبک روستیک تا حدود زیادی درباره ساخت اشیاء با چیزهایی که دارید می باشد؛ به همان صورتی که در گذشته بوده است.

پیدا کردن اشیاء، کلیدی است: سطل های قدیمی که به سینک تبدیل شده، سبدهای سیمی که به شکل تجهیزات روشنایی درآمده و جعبه های چوبی که به پله تبدیل شده است.

در تأکیدات مانند روشنایی غیر معمول، اشیاء دکوراتیو و آثار هنری کمی ریسک کنید. همچنین می توانید از هنر محلی استفاده کنید. هنر محلی در خانه های روستیک زیبا به نظر می رسد.

سبک روستیک

پارچه های بافت دار

پارچه های ظریف مانند ابریشم و قیطان جایی در فضاهای داخلی روستیک ندارند.

پارچه های سخت و پرکار که می تواند کمی سائیده یا پاره شده باشند، مانند کتان، پارچه نخی، پشم، پارچه کیسه ای احساس بیشتری از این سبک را می دهند.

الگوهای مرسوم که حس محکم و ساده می دهند مانند ایکات(ikat)، می توانند بخوبی در این نوع دکور ترکیب شوند.

لحاف ها شریک خوبی برای این سبک هستند؛ سعی کنید بجای ظاهر سنتی کلاسیک، آنها را با دسته های مختلف از وصله دوزی یا تکه های پارچه گینگهام(gingham) با رنگ مشابه در مقیاس های متنوعی به روز کنید.

سبک روستیک

عناصر الهام گرفته از انبار غله در سبک روستیک

درهای کشویی انبار غله(sliding barn doors) و درهای هلندی(Dutch doors) و جزئیات دیگر نه تنها از ساختمانهای فوق العاده کاربردی بیرون خانه گرفته شده اند، بلکه مناسب سبک روستیک احساس می شوند.

این درها همچنین پرجلوه هستند، بنابراین فرصت خوبی برای شماست تا کمی با سخت افزار سرگرم شوید. یک ریل برجسته برای درب کشویی انبار غله، لولاهای جذاب با سایز بزرگ برای درهای هلندی انتخاب کنید.

اگر می خواهید آنها بخوبی به چشم بیایند از رنگهای دارای کنتراست با دیوارها استفاده کنید.

سبک روستیک

ارتباط با بیرون خانه در سبک روستیک

اتاق های سبک روستیک به علت کیفیتهای طبیعی شان، مانند توسعه ای از خارج ساختمان به نظر می رسند.

بین فضاهای داخل و خارج ساختمان، خطوط موازی بکشید. به عنوان مثال این تاب نامتقارن، توسعه ای طبیعی از فضای بیرون ساختمان است.

ایوانها و دالانهای سرپوشیده نیز به محو کردن مرزهای داخل و خارج کمک می کنند.


منبع: houzz.com | گردآوری: گروه تحقیقاتی دکورفا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *